Jak správně změřit okno

Správné změření oken je nezbytné pro úspěšnou instalaci nových oken v domácnosti. Dodržování těchto pokynů pomůže zajistit přesnost, a tedy i správně zvolit nová okna. Tato doporučení jsou založena na instalaci typického dřevěného nebo plastového okna do otvoru.

Jak změřit okno

Šířka

Pomocí metru změřte šířku od vnitřku rámu na jedné straně okna k vnitřnímu rámu na druhé straně okna. Tento krok opakujte v dolní, střední a horní části existujícího nainstalovaného okna

Zaznamenejte nejkratší měření

Výška

Změřte výšku od horní části okna (horní díl s pevným rámem) k parapetu (spodní díl s pevným rámem)

Stejně jako u šířky proveďte tři měření: dole na levé straně, na pravé straně a uprostřed

Zaznamenejte nejkratší měření – to zajistí, že se nové okno vejde

Tipy pro měření oken

Měření pouze po zarážky křídla a vnitřní obložení parapetu způsobí, že nové okno bude příliš malé (zarážky křídla jsou malé hranaté dřevěné kousky v horní a boční části okna, které udržují větrací křídlo bezpečně na svém místě)

  • Měření provádějte zevnitř domu
  • Klíčem je přesnost – to zajistí správnou instalaci okenního systému a pomůže maximalizovat úspory energie.
  • Při plánování projektu výměny oken je důležité přistupovat ke krokům v projektu ve správném pořadí. Nejprve změřte okna, poté vyberte, zakupte okna. Teprve poté byste měli odstranit stará okna, abyste se připravili na nová okna.
  • Základní projekt výměny okna by měl trvat asi hodinu; čas se může lišit podle konkrétních potřeb vašeho projektu.
  • Pamatujte, že vlastnictví domu je jednou z nejlepších investic, které člověk může udělat; jeho správná údržba přispěje k maximální návratnosti investic.

Napsat komentář